Kupujemy pędzle do makijażu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Czy wybór jakości pędzli do makijażu, ma znaczenie? Czasem może nam się wydawać, że w gruncie rzeczy nie ma to żadnego znaczenia. W końcu najważniejszy jest podkład i przede wszystkim jego jakości. Możemy być jednak bardzo zdziwione tym, jak różnią się pomiędzy sobą pędzle jakością. Jeszcze większym zdziwieniem okaże się dla nas fakt, iż ich jakość ma wpływ na to jak wygląda makijaż. Warto przyjrzeć się kilku podstawowym kwestiom, które pomogą nam wybrać pędzle idealne.

Jaka jest różnica pomiędzy tanimi a drogimi pędzlami?

Na rynku mamy naprawdę wiele bardzo tanich pędzli. Coraz więcej pojawia się również tych drogich, które zazwyczaj są używane przez profesjonalne makijażystki. Jak wiemy nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Dlatego też nie powinniśmy z góry odrzucać pędzli tanich i uznawać je jako te gorsze. Musimy jednak mieć świadomość tego, że w przypadku pędzli cena ma naprawdę spore znaczenie. Przede wszystkim cena wpływa na jakość samego włosia. Każda z nas chce, by było ono jak najlepsze. By tak jednak mogło być, musimy pochodzić ono ze sprawdzonego i bardzo dobrego źródła. To natomiast nie jest wcale taka tania kwestia, jak mogłoby nam się czasem wydawać. Choć w pędzlu nie jest go zbyt dużo, czasem jego cena rynkowa jest naprawdę wysoka. To natomiast przekłada się na ostateczną cenę pędzla. Oczywiście najlepiej jest dokładnie zapoznać się z samym włosiem, nic zdecydujemy się na zakup. W sklepie powinniśmy dokładnie przeczytać informacje i jeśli jest to możliwe, dotknąć włosia. Jeśli natomiast kupujemy pędzle poprzez Internet, możemy chociażby zdecydować się na zapoznanie się z wszelkimi kluczowymi opiniami i informacjami od samego producenta.

Jaki powinien być pędzel?

Jednak sama cena pędzla to nie wszystko, bowiem to nie ona świadczy zawsze o jego jakości. Musimy skupić się na wielu innych rzeczach, które naprawdę mają olbrzymi wpływ na ich jakość. Pierwszą z tych rzeczy jest oczywiście samo włosie. Powinno pochodzić ono z naprawdę dobrego i przede wszystkim sprawdzonego źródła. Dzięki temu przede wszystkim będziemy mieć pewność, że dobrze będzie nam się nim malowało. Włosie do każdego pędzla jest dobierane bardzo indywidualnie. Przykładowo jeśli nakładamy bronzer, nie chcemy mieć bardzo miękkiego włosia. Przez to ciężko nakładałoby nam się produkt. Dlatego też kupujemy pędzle, które mają nieco twardsze włosie i osadzają świetnie bronzer na naszych policzkach. Dobrze wykonany powinien zostać także trzonek pędzla i wszystkie inne elementy. Jeśli będą się one chwiały, wówczas nie będziemy w stanie dobrze nałożyć sobie makijażu na twarz. Poza tym takim pędzlem nie jesteśmy w stanie pracować. Nie chcemy kupować pędzla, który po jakimś czasie będzie nam szwankował. Dlatego też dobrze są pędzle z mocno osadzonymi trzonkami, na których nie widać śladów składania poszczególnych elementów.

Jak widać wybór pędzla wcale nie jest tak łatwy, jak mogłoby nam się czasem wydawać. Potrzeba naprawdę czasu i zaangażowania, by udało nam się wybrać właściwy pędzel. Tym bardziej, że każda z nas poszukuje czegoś nieco innego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*