Jak dobrać pasek męski do stylizacji?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pasek jest ważnym elementem męskiej stylizacji. Nie tylko służy do trzymania spodni na miejscu, gdyż jest także doskonałym uzupełnieniem stylizacji. Dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby wybrać pasek do spodni, który będzie uniwersalny i elegancki. Jak dobrać pasek męski do stylizacji?

Pasek do spodni – w jakim kolorze?

Pierwszym krokiem przy doborze paska jest dopasowanie jego koloru. Przede wszystkim powinien dobrze komponować się z kolorem butów. Jeśli buty są czarne, pasek również powinien być czarny, a w przypadku butów brązowych – brązowy. Dlaczego jest to ważne? Dzięki temu stylizacja staje się spójna, a całość wygląda schludnie i elegancko.

Szerokość i długość paska

Drugim ważnym elementem jest szerokość paska. W przypadku formalnych stylizacji najlepiej wybierać modele o szerokości około 3,5 cm natomiast do codziennych mniej formalnych stylizacji można zdecydować się na pasek o szerokości 4-5 cm. Pamiętajmy, że pasek nie powinien być ani zbyt cienki, ani zbyt gruby, gdyż wtedy nie będzie komponować się z resztą ubrania.

Nie bez znaczenia jest także dobranie odpowiedniej długości paska do spodni, zbyt krótki może wyglądać źle i psuć ogólny wygląd. Dobrym sposobem na sprawdzenie jego długości jest przekładanie końcówki paska przez pętlę spodni. Jeśli końcówka przekracza pętlę o około 5-7 cm, oznacza to, że pasek jest odpowiedniej długości. 

Materiał wykonania

Bardzo ważnym aspektem jest materiał wykonania paska do spodni. Najlepszym wyborem na formalne okazje są skórzane paski męskie. Skóra naturalna jest trwała, elegancka i odporna na zużycie. Do stylizacji codziennych można dobrać pasek z materiałów syntetycznych, na przykład sztucznego zamszu, czy skóry ekologicznej. Warto zwrócić szczególną uwagę na klamrę. Najbardziej uniwersalne będą proste klamry bez dodatkowych ozdób, takie sprawdzą się na specjalne okazje, w przypadku gdy chcemy wyglądać elegancko. Jeśli lubimy bardziej ekstrawaganckie dodatki, można zdecydować się na pasek z klamrą w stylu vintage lub ciekawym wzorem. Kluczowe jest to, wybrany model paska pasował do większości naszej odzieży, którą mamy w szafie.

Wybierając pasek męski do stylizacji, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów takich jak kolor, szerokość, materiał, klamrę i długość. Najlepiej stawiać na paski klasyczne, które można bez problemu dopasować zarówno do stylizacji codziennej, jak i eleganckiej przeznaczonej na przyjęcia, czy spotkania biznesowe. Dzięki temu strój będzie prezentować się stylowo i estetycznie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*